vakblad kraamzorg

Pampers

banner name

In dit nummer

Klik op de cover voor een preview.

Ken jij Why's in de kraamtijd al?

Why's in de KraamtijdDit magazine, gemaakt door het team van kraamzorg, staat boordevol adviezen van professionals en ervaren ouders. Een onmisbaar naslagwerk voor en over de eerste maanden dat thuishoort op het nachtkastje van elke kraamvrouw.

meer informatie >>

actueel - nieuwsberichten

Borstvoeding cruciaal voor immuunsysteem

14-02-2012

Borstvoeding cruciaal voor immuunsysteem

De eerste levensmaand is cruciaal voor de ontwikkeling van het afweersysteem. Borstvoeding vormt in deze periode de belangrijkste omgevingsfactor. Dat blijkt uit onderzoek van Mirjam Belderbos aan de Universiteit Utrecht.

In haar proefschrift toont Mirjam Belderbos aan dat de eerste levensmaand essentieel is voor de ontwikkeling van het afweersysteem.

Borstvoeding is, zo ontdekte ze, de meest belangrijke omgevingsfactor die de werking van het afweersysteem op de leeftijd van één maand beïnvloedt. Daarnaast toonde laboratoriumonderzoek dat bloedplasma van pasgeborenen meerdere factoren bevat die gezamenlijk bijdragen aan de onrijpheid van het neonatale afweersysteem.

Een verstoorde ontwikkeling van het pasgeboren afweersysteem geeft een verhoogde kans op ziekte op latere leeftijd. Baby's die later eczeem kregen, hadden op de leeftijd van één maand andere afweerreacties dan pasgeborenen zonder eczeem.

Ook hadden pasgeborenen met een tekort aan vitamine D zes keer zoveel kans op luchtweginfecties met het RS-virus in hun eerste levensjaar.

Bron: nieuwsbericht Universiteit Utrecht

facebooktwitterhyvesemailShare
 

Reageer: